У вівторок, 8 жовтня, у Верховній Раді розгорівся скандал навколо цілющих напоїв одного із горілчаних заводів. Про це повідомляє «ТСН».

Різниця між так званою цілющою настоянкою і звичайною горілкою невелика - всього п'ять градусів, проте купити її може будь-хто без рецепта в аптеках і навіть у газетних кіосках.

Депутати вимагають від Генпрокуратури втрутитися, адже вважають, що статус цілющого напою звичайна горілка одержала за хабарі. Продавщиця в одному з газетних кіосків на запитання про цілющий бальзамі заявила, що це дієтичний продукт і продавати його без всяких обмежень можна навіть дітям.

В іншому кіоску журналістам навіть показали папери. Згідно з ними, настойки з перцем і медом - дійсно дієтичний продукт. Однак, за словами продавчині, «лікуватися» таким продуктом люблять в основному місцеві алкоголіки, у кого не вистачає грошей на пляшку горілки.

За результатами експертизи, проведеної депутатами, вміст пляшки не відповідає заявленому на етикетці. «Ми перевірили: тут немає жодного компонента, який би відповідав заявленим параметрам. Це просто горілка, яка отримала інший статус», - заявив голова комітету ВР з питань свободи слова Микола Томенко.

На думку депутатів, горілка у статусі цілющого напою - це афера, щоб не платити податків.

Тим не менше, у Міністерстві охорони здоров'я наполягають, що у цих пляшках - дієтичний продукт. «Продукція цієї торгової марки віднесена до категорії харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання. Згідно з висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, настоянки відповідають встановленим медичним критеріям безпеки і можуть бути реалізовані через спеціалізовані магазини і відділи, аптечну мережу і за прямим замовленням», - зазначили у Міністерстві.

Те ж саме стверджують і виробники, запевняючи, що напій корисний, якщо правильно вживати. «Вживається по 5-10 мл - після консультації з лікарем – тричі на день, розведеним у аівсклянці води», - пояснила співвласник компанії Людмила Русаліна.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

278