В Азербайджані проходять вибори президента.

За найвищий державний пост борються 10 кандидатів, зокрема, чинний президент країни Ільхам Алієв.

Правом голосу володіють 5,141 млн громадян Азербайджану. Нижнього порогу явки немає, вибори будуть визнані такими, що відбулися, при будь-якому рівні активності виборців.

Центрвиборчком створив 5491 виборчу дільницю на території країни і в дипломатичних місій Азербайджану у 38 країнах світу.

За даними МЗС, проголосувати за кордоном зможуть близько 12 тисяч виборців.

Процес голосування передбачає обов'язкове маркування великого пальця лівої руки виборців чорнилом, яке не видно у звичайному світлі, але помітне при ультрафіолетовому освітленні. Це робиться, щоб перешкодити виборцям голосувати повторно: перш ніж видати бюлетень, члени виборчкомів будуть перевіряти наявність міток спеціальними лампочками, повідомляє РІА «Новости».

На тисячі дільниць в усіх регіонах Азербайджану встановлені веб-камери, які транслюють відео на сайт ЦВК.

За ходом голосування спостерігають понад 1,3 тисячі міжнародних спостерігачів із майже 100 країн.

За результатами соціологічних опитувань та оцінками політологів, головним претендентом на перемогу є чинний президент Алієв, друге місце за підсумками виборів, ймовірно, отримає кандидат від опозиційної Національної ради демократичних сил Джаміль Гасанли.

Алієв обирався главою держави на президентських виборах у 2003 і 2008 році, коли за нього проголосували 76,84% і 88,72% виборців.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

430