Росія використовує економічний тиск на членів Східного партнерства для того, щоб втягнути їх у реанімований Радянський Союз. Таку думку у коментарі телеканалу БТБ висловив професор Центру вивчення Росії в Упсалі (Швеція) Штефан Хедлунд.

«Причина, з якої Росія тисне на своїх сусідів, не тільки на Україну, а й на Молдову, Білорусь, - не економічна, а політична. Цей намір перетворити Росію у центр в блоці, який зараз затиснутий між Китаєм і Євросоюзом, - припустив експерт. - Неважливо, що Росія буде робити для стимулювання своєї економіки. Росія зараз - це просто шматок території між Китаєм і Європейським Союзом. І я бачу єдине прагнення Кремля - відновлення Радянського Союзу, для чого вони так прагнуть приєднати Україну до Росії».

Таким чином, за його словами, Росія зможе тримати баланс в геополітичних відносинах між Китаєм і Європейським союзом.

Хедлунд зазначив, що більшість російських націоналістів бояться, що роль російської економіки може бути зведена просто до функціонування сировинної колонії для Китаю та Європейського Союзу.

«Вона не буде мати слова у світовому контексті, який базується на інтеграції індустрій, а не прокачуванні нафти і газу», - додав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

154