Міністерство соціальної політики України розраховує, що вже найближчим часом будуть затверджені два законопроекти, спрямовані на забезпечення рівних прав чоловіків і жінок в Україні. Як передає кореспондент ForUm’y, про це сьогодні в ході круглого столу на тему «Ініціативи у сфері гендерної політики: дистанційна робота як ефективний механізм підвищення рівня зайнятості» повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська.

«Забезпечення на практиці рівних прав жінок і чоловіків в українському суспільстві - це для нас принципове питання. ...Я маю намір зрушити з місця цей віз проблем», - заявила міністр.

Про словами Королевської , у 2013 році Мінсоцполітики розробило низку програмних документів у галузі забезпечення прав жінок. «У нас вже є конкретні результати», - зазначила вона.

Як повідомила міністр, вже напрацьовані і узгоджені з профільними міністерствами два законопроекти у цій сфері. Перший із них стосується внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, права працювати дистанційно на легальних підставах. Другий законопроект стосується забезпечення гендерної рівності, зокрема, на парламентських і місцевих виборах. У разі прийняття цього законопроекту буде введена квота у 30% на представників однієї статі у списках кандидатів на виборах.

За словами заступника директора департаменту ринку праці та зайнятості Мінсоцполітики Оксани Мовчан, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо дистанційної роботи» прописує, що таке дистанційна робота і як вона повинна оплачуватися. Передбачається, що жінка зможе обрати собі зручну форму роботи, наприклад, вдома, і отримувати за її виконання плату не менше мінімального рівня.

За словами чиновниці, даний законопроект також прописує низку пільг для роботодавця, і в разі його прийняття посприяє створенню нових робочих місць і легітимізації вже існуючих.

Як зазначалося у ході обговорення, в Україні з понад 450 тисяч жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, 5,4% жінок вже працюють дистанційно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

303