Україна очікує від російської сторони конкретних кроків у питанні розслідування інциденту в Азовському морі 17 липня цього року між українськими рибалками та російськими прикордонниками.

Про це в ході брифінгу заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

За його словами , про це українська делегація заявила під час зустрічі статс-секретаря, заступника міністра закордонних справ Російської Федерації Григорія Карасіна з першим заступником міністра закордонних справ України Русланом Демченком, яка відбулася 2 жовтня, передає «УНІАН».

«Українська делегація підкреслила, що очікує конкретних кроків російської сторони у справі про розслідування інциденту в Азовському морі 17 липня цього року і повернення на Батьківщину потерпілого громадянина України», - сказав Перебийніс.

За його словами, російська делегація надала додаткові роз'яснення про хід розгляду справи, запевнивши, що питання перебуває на постійному контролі керівництва зовнішньополітичного відомства Російської Федерації.

«Ми розраховуємо на те, що з боку Російської Федерації найближчим часом будуть вжиті заходи для того, щоб, по-перше, відбулося прозоре і об'єктивне розслідування самого інциденту, і для того, щоб Олександру Федоровичу було змінено запобіжний захід і він зміг повернутися на Батьківщину», - сказав він.

Перебийніс зазначив, що на сьогоднішній день розслідування справи триває.

Він також повідомив, що МЗС підтримує постійний зв'язок з Федоровичем. Майже щотижня його відвідує український консул . Перебийніс зазначив , що стан здоров'я українського рибалки задовільний. У той же час є проблеми, пов'язані з післяопераційним періодом.

Як повідомляв ForUm Генеральна прокуратура України звернулася до генпрокуратури РФ щодо інциденту, що стався 17 липня в Азовському морі. У зверненні українське відомство відзначило необхідність проведення спільного об'єктивного і всебічного розслідування всіх обставин цієї події , вирішення питання про повернення Федоровича в Україну , а також порушило питання про передачу кримінального провадження стосовно українця для його подальшого розслідування правоохоронними органами на території України.

Однак Україні відмовили у задоволенні клопотання.

У Росії розслідується кримінальна справа проти рибалки, який вижив, йому вже пред'явлено звинувачення за ч.3 ст.256 КК Росії (незаконний видобуток водних біологічних ресурсів). Федоровичу загрожує до двох років ув'язнення.

В Україні також відкрито кримінальне провадження щодо цього інциденту, розслідування доручено проводити слідчому відділу лінійного відділу на станції Маріуполь Управління МВС України на Донецькій залізниці .

17 липня близько 18:00 в Азовському морі в районі російського селища Воронцовка сталося зіткнення українського баркаса і катера берегової охорони прикордонної служби Росії . Рибальське судно перекинулося , внаслідок чого загинули два українці, ще двоє зникли безвісти, одного вдалося врятувати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146