Лідерство України у щорічному «Спеціальному звіті 301» Торгового представництва США негативно вплине на економіку країни. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції заявив директор Асоціації музичної індустрії в Україні Ігнат Бережний.

За його словами , Україна потрапила на перше місце у списку через те , що США оцінюють саме активність влади у сфері дотримання прав на інтелектуальну власність.

«Є два наслідки. Перший: США приймуть рішення про вилучення України із «Загальної системи преференцій». Природно , це вдарить по економіці України , оскільки навіть ті експортери , які не пов'язані з інтелектуальною власністю , можуть постраждати через таке рішення . Другий: будуть обкладатися додатковим податком певні товари , імпортовані в Україну», - розповів він.

За словами Бережного , на даний момент уряд США веде розслідування щодо того , чи змінилася ситуація із захистом прав інтелектуальної власності в Україні, і найближчим часом вирішить , чи приймати щодо нашої країни штрафні санкції.

«Для того щоб санкції не застосовувалися , потрібно показати дуже чітку державну політику (у сфері захисту прав інтелектуальної власності . - Ред.), розробити план дій щодо її виконання . Цим повинен послідовно займатися якийсь орган», - підсумував Бережний.

Нагадаємо , згідно з інформацією торгового представництва США , у щорічному «Спеціальному звіті 301» були вказані основні проблеми України - використання урядом піратського програмного забезпечення , піратство в Інтернеті , а також непрозоре і нечесне адміністрування і діяльність агентств з управління авторськими і суміжними правами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

187