Державний комітет зі стандартизації Білорусі (Держстандарт) не виявив порушень у кондитерських виробах Roshen за показниками безпеки.

Про це повідомили під час онлайн-конференції, що відбулася вчора на сайті Держстандарту Білорусі.

Згідно з інформацією, інспекції Держстандарту в липні-серпні 2013 р. провели моніторинги і перевірки дотримання вимог законодавства і технічних нормативних правових актів при реалізації 295 найменувань кондитерських виробів, вироблених на фабриках кондитерської корпорації Roshen, передає «УНІАН».

«У результаті випробувань, проведених в акредитованих лабораторіях, за показниками безпеки (наявність токсичних елементів, пестицидів, мікотоксинів, вміст свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку; мікробіологічні показники), порушень не було виявлено», - зазначили у комітеті.

При цьому, у сфері обігу продукції були виявлені випадки реалізації кондитерських виробів із простроченим терміном придатності. Були випадки відсутності документів про підтвердження відповідності та якісних посвідчень, а також порушення щодо маркування продукції.

«Наразі Держстандарт проводить моніторинги та перевірки у ході реалізації всієї кондитерської продукції в Білорусі», - підкреслили фахівці під час онлайн-конференції.

Раніше Росспоживнагляд ввів заборону на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen у зв'язку з невідповідною якістю.

У середині серпня на переговорах у Москві була досягнута домовленість про механізм повернення кондитерської продукції Roshen до Росії. З боку РФ передбачається інспекція чотирьох українських підприємств фахівцями Росспоживнагляду.

Росспоживнагляд після інспекції допустить українську продукцію на ринок, але вестиме контроль кожної партії. Також з РФ досягнуто домовленості про те, що в Україні за безпеку продукції, яка призначена для РФ, відповідатимуть спеціально акредитовані лабораторії.

3 вересня Присяжнюк заявив, що українська сторона виконала умови, що передбачають врегулювання ситуації з експортом кондитерської продукції корпорації Roshen, які були поставлені Росспоживнаглядом.

Нагадаємо, Україна направила РФ всі матеріали, необхідні для повернення продукції Roshen на російський ринок.

20 вересня Росія заявила, що не отримала всієї необхідної документації від української кондитерської компанії Roshen, робота з повернення її продукції на російський ринок поки не рухається.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

238