Міністерство закордонних справ України, а також інші органи щодня вживають комплексні правові та політико-дипломатичні заходи з метою повернення єдиного українського рибалки Олександра Федоровича, який вижив після інциденту з російськими прикордонниками в Азовському морі.

Зокрема, МЗС надає фінансову допомогу потерпілому, оплачуючи його проживання у Росії, заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс в ефірі «5 каналу».

«Проживання Федоровича оплачується за рахунок тієї допомоги, яка надається МЗС. Хочу підкреслити, що він перебуває на волі під підпискою про невиїзд», - заявив дипломат.

За його словами, у МЗС переконані, що дії російських прикордонників були непропорційні діям українських рибалок .

«Є інший бік медалі - загинули четверо українських громадян. Ми переконані, що дії прикордонників були непропорційні. Навіть якщо українські рибалки у чомусь винні, ми вважаємо, що було непропорційне застосування сил з боку російських прикордонників. На жаль, російська сторона не йде на співпрацю у цій справі», - зазначив Перебийніс.

Як повідомляв ForUm, Генеральна прокуратура України звернулася до генпрокуратури РФ щодо інциденту, який стався 17 липня в Азовському морі. У зверненні українське відомство підкреслило необхідність проведення спільного об'єктивного і всебічного розслідування всіх обставин цієї події, вирішення питання про повернення Федоровича в Україну, а також порушило питання про передачу кримінального провадження стосовно українця для його подальшого розслідування правоохоронними органами на території України.

Однак Україні відмовили у задоволенні клопотання.

У Росії розслідується кримінальна справа проти рибалки, який вижив, йому вже пред'явлене звинувачення за ч.3 ст.256 КК Росії (незаконний видобуток водних біологічних ресурсів). Федоровичу загрожує до двох років ув'язнення.

В Україні також відкрито кримінальне провадження щодо цього інциденту, розслідування доручено проводити слідчому відділу лінійного відділу на станції Маріуполь Управління МВС України на Донецькій залізниці.

17 липня близько 18:00 в Азовському морі, в районі російського селища Воронцовка, сталося зіткнення українського баркаса і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Рибальське судно перекинулося, внаслідок чого загинули два українці, ще двоє зникли безвісти, одного вдалося врятувати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233