Проблема з державними реєстрами Міністерства юстиції спочатку була закладена розробниками програмного забезпечення, які заблокували роботу сервера. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона, передає кореспондент ForUm'у.

За його словами, це була заздалегідь спланована акція.

«Існує сьогодні достатньо доказів, щоб говорити про те, що це була заздалегідь спланована акція. Тобто розробники, які робили програмне забезпечення, передбачали можливість такої ситуації, можливість переривання безпосереднього звернення користувачів до баз даних», - уточнив Ворона.

За його словами, проблема виникла у зв'язку з тим, що Мін'юст перестав виплачувати роялті розробникам програмного забезпечення.

«Головним мотивом розробників програмного забезпечення з блокування роботи реєстрів був вплив на Мін'юст з метою примусового продовження оплат роялті у сумі 10 мільйонів гривень», - заявив Ворона.

Він повідомив, що Міністерство юстиції буде дуже жорстко реагувати на подібні втручання. Він нагадав, що у справі триває слідство.

Глава Держреєстру запевнив, що для усунення цієї проблеми були відразу залучені фахівці Служби захисту технічної інформації, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ. «Вони всі ці дні працювали разом з нами над усуненням цієї проблеми і над розслідуванням того, хто і яким чином заклав усі ці проблемні питання в сервер», - зазначив Ворона.

Як повідомляв ForUm, 1 жовтня доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України виявився неможливим через технічні проблеми.
Глава Держреєстру повідомив, що витоку інформації із баз даних не відбулося.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

373