Після створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом навряд чи варто очікувати різкого збільшення імпорту європейських товарів в Україну, таку думку висловила начальник відділу договірно-правових відносин з ЄС в економічній сфері департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мельник під час круглого столу «Угода про асоціацію Україна-ЄС: «звіряння годинників» за два місяці до події».

«Введення зони вільної торгівлі з ЄС не призведе різкого зростання імпорту товарів з Євросоюзу», - вважає експерт міністерства.

Вона підкреслила, що після вступу України до ВТО ринок вже став більш відкритим для європейських товарів, при цьому повного заміщення вітчизняної продукції імпортною не відбулося. У той же час, на ринок Європи українським виробникам потрапити все ще досить важко через високі ставки ввізного мита, особливо на сільськогосподарську продукцію.

Мельник зазначила, що на сьогодні велика кількість українських підприємств, насамперед, які експортують свою продукцію, модернізували виробництво і перейшли на європейські норми і стандарти виробництва і експортують свою продукцію на ринки держав-членів ЄС. Тому для таких підприємств створення ЗВТ Україна-ЄС надасть додаткову перевагу у вигляді лібералізації тарифного доступу до ринків ЄС. Важче буде підприємствам, які не піклуються про підвищення конкурентоспроможності своєї продукції.

«Звичайно, для когось, для окремих підприємств виникають ризики, пов'язані в першу чергу з необхідністю модернізації виробництва і переходом на нові стандарти, оскільки багато хто з них досі працюють за стандартами Радянського Союзу. Але я не думаю, що це погано для виробника і в кінцевому рахунку для споживача, оскільки на виході ми отримаємо більш якісну продукцію і, можливо, не буде необхідності купувати імпортне», - підкреслила Мельник.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

167