Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом дозволить вирішити наболілі для товаровиробників питання щодо компенсації ПДВ. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, в ході круглого столу на тему «Договір про асоціацію Україна - ЄС: «звіряння годинників» за два місяці до події» повідомив представник Української аграрної Асоціації Мар'ян Заблоцький.

«Дуже важлива сторона Угоди про асоціацію між Україною та ЄС - це певні зміни в податкове законодавство. Зокрема, (виконуючи.-Ред.) одну зі статей Угоди, Україна бере на себе зобов'язання щодо оподаткування, зокрема, посилення потужностей збору і контролю. Окремий наголос передбачений на процедуру відшкодування ПДВ для запобігання накопичення заборгованості.

Тобто питання щодо повернення ПДВ, яке зараз є дуже болючим для українських підприємств, у зв'язку з інколи складним станом бюджету, матиме додаткові стимули для вирішення в рамках Угоди про асоціацію з ЄС», - сказав він.

Він також зазначив, що євроінтеграційний документ також прописує деякі стандарти державних податків.

«Наприклад, недавно була ідея впровадження податку з обороту, яка була все-таки відхилена самим Міністерством доходів і зборів України. І, до речі, дуже правильно, що це було зроблено. Угода про асоціацію з ЄС є додатковою гарантією того, що такий податок з обороту не буде введений в майбутньому», - заявив експерт.

За його словами, Угода також позначає, що Україна не має права брати на себе зобов'язання вводити додаткові мита на експорт продукції.

На думку експерта , в рамках Угоди про асоціацію Україна також повинна почати відшкодовувати ПДВ при експорті зерна.

Як раніше повідомляв ForUm , Президент Віктор Янукович заявив, що підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом дозволить вітчизняним товаровиробникам не тільки отримати кращі умови для постачання своєї продукції на європейський ринок, а й сприятиме підвищенню якості продукції, переходу на європейські стандарти її виготовлення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

588