Міністр закордонних справ України Леонід Кожара вважає, що для вирішення питання про звільнення колишнього прем'єр-міністра країни Юлії Тимошенко потрібно і її бажання співпрацювати з владою.

«Я не міністр внутрішніх справ і в мою компетенцію не входить вирішення кримінальних справ», - сказав Кожара в четвер на прес-конференції в Таллінні.

«Але що стосується цієї конкретної кримінальної справи, то маю, перш за все, сказати, що ми розуміємо: зараз цей казус, що стосується колишнього прем'єр-міністра, є головною перешкодою у відносинах між Україною та Європейським союзом» , - підкреслив глава МЗС, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, «керівники України хочуть це питання вирішити, але тут головне, щоб рішення ґрунтувалося на законах України та діловодстві України».

«Його не можна вирішувати на підставі резолюції Європейського парламенту, в якій міститься вимога, щоб влада України звільнила пані Тимошенко без жодних умов», - заявив Кожара.

«Це означає, що Конституцію України, її закони можна відставити вбік. Так справи не ведуться», - додав він.

«І ще одна важлива справа: пані Тимошенко повинна показати добру волю відносно влади України, співпрацювати з нею, і тільки на цій підставі можливо вирішити і її особисту справу», - сказав глава українського МЗС.

Нагадаємо, 20 вересня Президент Віктор Янукович заявив, що всі рішення у справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко повинні прийматися в рамках законодавчого поля і в юридичній площині.

«Я дуже вдячний місії Європарламенту Кокса - Кваснєвського, які разом з Україною сьогодні шукають вихід із цієї ситуації. У нас ще є час, і ми будемо відповідно до плану, того, який є, працювати. Поки ми не сказали ні «так», ні «ні». Відповідь має бути в площині, яка дозволила б нам у законодавчому полі знайти рішення», - сказав Глава держави.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

820