Міністр юстиції Олена Лукаш вважає за доцільне внести зміни до «Закону про всеукраїнський референдум». Про це, як передає кореспондент ForUm'у, вона заявила під час брифінгу.

Зокрема, Лукаш підкреслила, що хоч питання змін до «Закону про всеукраїнський референдум» не входить в 11 пунктів «євровимог» на шляху України до євроінтеграції, воно піднімалося парламентаріями ЄС.

«Цей закон потрібно вдосконалити, але чи буде він змінений до саміту? Переконана, що ні, враховуючи те, як працює наш парламент і які завдання ще перед ним стоять», - зазначила профільний міністр.

На її переконання, Мін'юст буде брати безпосередню участь у розробці змін до Закону про всеукраїнський референдум. «Моя особиста позиція щодо права змінювати конституційний лад - Україна повинна мати закон і українці повинні мати таке право», - акцентувала вона.

Лукаш нагадала, що в Україні проходили два референдуми. «Перший подарував нам незалежність, другий - був спробою громадян зменшити кількість депутатів, їхні права та інші привілеї. Він не був результативним - влада не почула громадян», сказала вона і додала, що після цього був створений Закон про всеукраїнський референдум, «щоб не тільки парламентарії вирішували долю держави, а й громадяни».

Нагадаємо, рішення, прийняті на всеукраїнському референдумі, не вимагатимуть затвердження Верховною Радою. Це передбачено проектом Концепції внесення змін до Конституції України.

Закон встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися на предмет схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції.

Крім того , відтепер референдум може проводитися щодо питання зміни території України . Закон визначає правові засади , організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму.

Зокрема, він встановлює, що предметом референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією.

Відповідно до закону, на всеукраїнський референдум можуть виноситися декілька питань з однієї проблеми.

Закон встановлює, що Президент України проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених у Конституції і законів вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Суб'єктами призначення або проголошення всеукраїнського референдуму є президент і Верховна Рада. Суб'єктами ініціювання всеукраїнського референдуму є український народ і Рада у випадках і порядку, встановленому Конституцією та законами.

Відповідно до закону, результати народного волевиявлення, висловлені на всеукраїнському референдумі, є обов'язковими.

Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою, на вимогу не менш ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи за проведення такого референдуму зібрано не менш ніж у 2/3 областей України, і не менш, ніж по 100 тис. підписів у кожній області.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

220