За 8 місяців Україна наростила поставки сільгосппродукції до Грузії на 22%. Про це йшлося сьогодні на зустрічі заступника міністра аграрної політики і продовольства Валерія Давиденка і міністра сільського господарства Грузії Шалва Піпія.

«Грузія залишається для України стратегічним партнером у торгівлі сільгосппродукцією. І щороку ця динаміка зростає. Так, за 8 місяців поточного року Україна експортувала до Грузії продукції АПК на 175 мільйонів доларів. Це на 22 % більше, ніж торік», - підкреслив Давиденко.

Заступник міністра зазначив, що цей показник можна значно збільшити. Для цього Україна запропонувала грузинській стороні розширити інвестиційне партнерство в аграрному секторі. Крім того, Україна планує збільшити поставки вітчизняної харчової продукції, зернових і продукції тваринництва до Грузії.

У свою чергу, грузинська сторона висунула пропозицію зменшити перепони при поставці цитрусових в Україну. Учасники зустрічі домовилися прискорити підписання необхідних фітосанітарних договорів.

«Таке активне співробітництво з Україною в аграрному секторі дуже важливо для Грузії. Адже Україна залишається для Грузії одним з основних партнерів і постачальників продовольства. Тому ми маємо намір максимально сприяти розвитку двостороннього співробітництва», - підкреслив Піпія.

Нагадаємо, раніше глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк заявляв, що Грузія є одним з ключових ринків збуту української овочевої продукції. Також уряд Грузії звертався до України із запитом на придбання продовольчої пшениці.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

125