Рішення, в яких регіональних об'єднаннях брати участь Україні, належить приймати українцям. Про це заявив постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов.

«Ми лише вважаємо своїм обов'язком дати реальну картину, тому що виникає дуже багато різних домислів, ілюзорних схем із серії «як всидіти на двох стільцях». Ми пояснюємо, що час для ілюзій, напевно, добігає кінця», - сказав високопоставлений російський дипломат.

За його словами, перебувати в двох митних союзах не можна, тому що мати в рамках одного митного союзу одні мита, а в рамках іншого - інші, неможливо.

«Треба сказати, що наші партнери в Євросоюзі це прекрасно розуміють, і якраз ось цей аргумент на адресу Києва звучить і від нас, і від них. Як він сприймається в Києві - інше питання», - зазначив Чижов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він вказав на те, що Угода про асоціацію з ЄС передбачає певні юридичні зобов'язання. Це не просто зона вільної торгівлі, оскільки ці зобов'язання стосуються не тільки митних тарифів. Йдеться про включення в національне законодавство України певних елементів нормативної бази Євросоюзу.

«Це не лише тарифи, це ще й технічні регламенти, ветеринарні та фітосанітарні стандарти. І що важливо, особливо в українських реаліях, - це положення енергетичної нормативної правової бази Євросоюзу аж до горезвісного «Третього енергопакету», - пояснив російський постпред.

Він підкреслив, що це означає «перенесення нормативної бази Євросоюзу не тільки на взаємини з Україною, а й на національне законодавство цієї країни, що, звичайно, створить непереборні перешкоди на шляху її вступу до нашого Митного союзу і створить практичні перешкоди для подальшої реалізації нашої співпраці, в тому числі на двосторонній основі».

«І коли я кажу про двосторонні відносини, я вже маю на увазі відносини Митного союзу з Україною», - уточнив Чижов.

Він зазначив, що Росія ніколи не була проти співпраці аж до стратегічного партнерства між Україною або іншими країнами пострадянського простору і Євросоюзом, вона сама є стратегічним партнером Євросоюзу. Більше того, Москва регулярно критикує Євросоюз за те, що він не хоче нормально взаємодіяти з Білоруссю.

Але, на думку Чижова, наближення до підписання Угоди про асоціацію з ЄС - це наближення процесу до точки неповернення. «Я розумію, звичайно, що навіть якщо цю угоду (яка ще може бути і не готова до підписання) все таки підпишуть наприкінці листопада у Вільнюсі, то має бути ще ратифікація, причому в усіх національних парламентах держав Європейського союзу. Так що це ще не кінець історії. Але вектор розвитку України та її економіки буде вимальовуватися досить ясно», - вважає російський постпред при ЄС.

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі вийшло на фінішну пряму. 18 вересня уряд України затвердив проект документа, який планується підписати в листопаді на вільнюському саміті «Східного партнерства».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233