Близько 154 млн грн недорахувалася Укрзалізниця за перевезення пасажирів пільгових категорій за вісім місяців 2013 року. Місцеві бюджети заплатили за цю послугу всього 107 млн грн із необхідних 261 млн, повідомили у Головному фінансово-економічному управлінні Укрзалізниці.

Найповільніше розраховуються з перевізником обласні та міські адміністрації на територіях Південно-Західної залізниці. З початку року органи влади заборгували майже 47 млн грн, компенсувавши залізничникам лише третину коштів за перевезення пільговиків. Приблизно на цьому ж рівні розрахунки з Південною залізницею - компенсовано трохи більше 15 млн грн при наданих послугах на суму майже 45 млн грн.

Трохи краще йдуть справи з відшкодуванням за перевезення пільговиків Донецькою та Львівською залізницями. Місцеві адміністрації розрахувалися за послуги на 45%. Трохи активніше розпорядники місцевих бюджетів на територіях Придніпровської та Одеської залізниць - компенсовано 49% і 56% відповідно.

У трійку областей, адміністрації яких регулярно розраховуються за перевезення пільговиків, входять Чернівецька, Кіровоградська та Полтавська. Рівень компенсації із місцевих бюджетів у них становить понад 85%. У той же час найбільші заборгованості в грошовому вираженні накопичили адміністрації Харківщини (25,6 млн грн), Києва (24,2 млн грн) та Львівської області (14,1 млн грн).

Як повідомляють в УЗ, хронічна заборгованість місцевих адміністрацій за перевезення пільговиків не дозволяє залізницям України своєчасно оновлювати застарілу техніку. Ступінь зношення приміського рухомого складу критична: 80,3% для електропоїздів та 93,1% для дизель-поїздів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144