В українських школах занадто багато педагогів- пенсіонерів, тому що молоді фахівці не хочуть працювати у сфері освіти. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, відкриваючи засідання уряду, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«Окремо хочу виділити, може, найбільшу проблему нашої школи - старіння педагогічних кадрів. Сьогодні у навчальних закладах працює 80 тис. вчителів пенсійного віку, що становить приблизно 17% від загальної кількості педагогічних працівників. Причому, за останні десять років їх кількість збільшилася на 15 тис. осіб. Зате кількість вчителів у віці до 30 років з кожним роком зменшується», - сказав Азаров.

На думку прем'єра, зараз в Україні спостерігається парадоксальна ситуація: випускників педагогічних вузів цілком достатньо для планомірного оновлення кадрів, а працювати нікому.

«Держава витрачає значні кошти на підготовку молодих вчителів, а випускники правдами і неправдами влаштовуються працювати де завгодно, тільки не в школі. Це абсолютно ненормальна ситуація. Доручаю міністру освіти і науки Дмитру Табачнику критично проаналізувати стан справ і терміново запропонувати такі зміни у нормативну базу, які передбачали б, щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися за рахунок бюджету, обов'язково отримували призначення за фахом і принаймні деякий час обов'язково б відпрацювали в школі», - сказав він.

На його думку, потрібно серйозно, системно розробити нові стимули для залучення молоді до педагогічної роботи.

«Пора системно і на довгу перспективу вирішувати цю проблему. Доручаю Міністерству освіти і науки розробити програму перетворень в педагогічній освіті та створення умов для оптимального омолодження педагогічних кадрів. Ми хочемо, щоб наші громадяни увійшли до загального європейського ринку конкурентоспроможними висококласними фахівцями. А це закладається в школі. І ми всіма силами і можливостями держави повинні допомогти нашій школі, нашим вчителям вийти на рівень, що відповідає новітнім вимогам і викликам», - додав Азаров.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович наголошує на важливості інтеграції української освіти в європейську освітню систему.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248