На сьогоднішній день аграрії зібрали 1,4 млн тонн цукрового буряка, що становить лише 16% засаджених площ. За словами експерта аграрного бізнесу Андрія Китаєва, врожайність цукрових буряків та їх якісні показники цього року кращі. А тому цукровари можуть виробити до 1,4 мільйона тонн солодкого піску. І з урахуванням перехідних залишків пропозиція на ринку складе близько 2,2 мільйона тонн. Тому говорити про дефіцит і підвищення цін на цукор не можна.

«Цього року сільгоспвиробники планують зібрати 290 тисяч гектарів площ. На сьогоднішній день цукровий буряк зібрано лише з 16% площ, але вже видно, що врожайність більша, ніж торік. Враховуючи це, можна розраховувати на достатнє виробництво цукру на рівні 1,4 мільйона тонн», - повідомив Китаєв.

Фахівець пояснив, що крім врожаю в країні також є залишки цукру на рівні близько 900 тисяч тонн.

«З урахуванням врожаю і залишків, пропозиція на ринку може скласти 2,2 мільйона тонн при внутрішній потребі споживання в 1,8 мільйона тонн. Тому на сьогодні немає причин для занепокоєння щодо забезпечення вітчизняних споживачів цукром, а також підвищення ціни», - зазначив експерт.

З ним погоджується генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа. На його думку, ціни на цукор не будуть підніматися до рекордних позначок. Вони тільки можуть досягти рівня собівартості.

«У нас є перехідні залишки цукру з минулого року. Дестабілізації ситуації на ринку не буде. Але очевидно, що поступово, після того як зберуть і вже перероблять, можливо вже в лютому-січні ціни на цукор можуть підтягнутися до рівня собівартості. Тому що торік реалізація цукру була збитковою», - зазначив експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

188