Осінній призов на строкову службу в Збройні сили став останнім - з 2014 року українська армія переходить на контрактну основу, заявив Президент України Віктор Янукович під час спілкування з журналістами у Львівській області, повідомили ForUm'у в прес-службі Глави держави.

«Я вважаю, що цей рік буде останнім. 2014 - це вже фактично початок розвитку нової, сучасної української армії на контрактній основі», - сказав Янукович.

За його словами, на сьогодні 60% Збройних сил вже становлять контрактники, а з часом їх кількість збільшуватиметься.

Водночас Глава держави зазначив, що на підготовку таких військовослужбовців потрібен певний час.

«Звичайний солдат строкової служби за такий короткий термін не здатен отримати якісну підготовку. А ми повинні розуміти, що наші бійці у Збройних силах мають справу з сучасним озброєнням, електронною технікою», - підкреслив Янукович.

На переконання Президента, перехід на професійну контрактну армію є вимогою сучасності: «Ми зобов'язані це робити і ми зробимо».

Янукович підкреслив, що військова реформа спрямована на створення професійної армії, яка відповідатиме вимогам часу.

«Наше головне завдання - підняти рівень нашої армії, наших Збройних сил. І реформа спрямована на те, щоб ми зробили професійну армію, яка була б здатна відповідати на виклики сучасності», - сказав Глава держави.

«Те все, що ми сьогодні з вами бачили (навчання) - це спрямовано на якісну підготовку наших бійців, наших Збройних сил. Вони сьогодні мають оволодіти сучасною технікою, яка щорічно модернізується і вимагає постійного навчання, постійних тренувань», - додав він.

Як раніше повідомляв ForUm, 1 жовтня в Україні стартувала призовна кампанія «Осінь - 2013», особливістю якої є останній призов громадян на строкову військову службу до лав Збройних сил України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590