З початку року експорт української сільгосппродукції до Китаю зріс у 4 рази. До кінця року він зросте ще більше за рахунок експорту кукурудзи. Крім того, з наступного року Україна планує почати експорт в Китай сої та ячменю, а в перспективі - пшениці, ріпаку. Так, Китай стане одним з основних покупців українського зерна. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«У 2012 році товарообіг з Китаєм продукції аграрного сектора склав 270 мільйонів доларів. За перше півріччя цього року вже маємо товарообіг 380 мільйонів доларів. При цьому наш експорт зріс в 4 рази. Проте в цьому балансі ще не враховані поставки зернових на китайський ринок, зокрема , кукурудзи. До кінця року ми повинні поставити 2 мільйони тонн кукурудзи, або узгоджено продати її на третій ринок», - повідомив Присяжнюк.

Міністр зазначив, що під час вересневого візиту в КНР української делегації відбулося парафування фітосанітарних протоколів на експорт сої та ячменю на китайський ринок. Крім того, з наступного року Україна планує узгодити необхідну документацію з експорту пшениці і рапсу до Китаю.

«Китай збирає значний обсяг зернових, але їх недостатньо для задоволення потреб внутрішнього ринку. А вони постійно зростають. Тому найближчим часом Китай почне конкурувати за обсягами закупівлі українського зерна з країнами Близького Сходу і Перської затоки і Європейським Союзом. І з часом саме китайський ринок стане для нас покупцем вітчизняного зерна номер один», - підкреслив міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

138