Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом протоколи українських лабораторій будуть автоматично визнаватися в країнах ЄС. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у коментарі журналістам повідомив голова Національного агентства з акредитації України Володимир Рущак.

«У нас акредитовано близько 300 лабораторій різного напряму. Вони визнані Нацагентством і працюють на підставі атестата акредитації», - сказав він.

Рущак зазначив, що такі лабораторії є в сфері харчової, аерокосмічної промисловості та ін.

«Після підписання Угоди (про асоціацію. - Ред.) між Україною та Євросоюзом органи сертифікації, випробувальні лабораторії, які акредитовані Національним агентством (з акредитації України . - Ред.), їх протоколи випробування та сертифікати, які видаватимуть національні органи з сертифікації, будуть автоматично визнаватися в країнах ЄС. Тобто, без додаткової повторної перевірки тих даних, які будуть задекларовані у сертифікатах і протоколах випробування», - заявив він.

На думку фахівця, після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС тіньове виробництво буде фактично нівельовано.

«Воно само собою відімре, як недієздатна складова в економіці. Думаю, що після підписання Угоди про асоціацію конкурентоспроможними будуть тільки легальні виробники продукції», - сказав він, пояснивши це тим, що тіньовим виробникам отримати сертифікати відповідності продукції буде практично неможливо.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124
Туфли осень-зима Everest