Собівартість сланцевого газу, який можуть почати добувати в Україні, буде вищою, ніж у США, але економічно доцільною. Як передає кореспондент ForUm’y, про це на прес-конференції повідомила експерт Інституту економічної політики EUROPEUM Олена Шульцова.

«Так, собівартість сланцевого газу , який можуть добувати в Європі, зокрема, в Україні , буде вищою , ніж у США. Але це буде економічно доцільно і дуже привабливо для Європи», - сказала Шульцова.

На її думку , ключовим питанням стане час, за який європейські держави зможуть почати комерційний видобуток сланцевого газу. Експерт нагадала , що у США це зайняло всього кілька років.

«Наприклад , в Польщі можна отримати дозвіл на видобуток такого газу строком на 5 років з опцією можливого продовження ще на 2 роки . Але виробники кажуть, що це дуже маленький термін. Зараз розглядаються терміни від 7, 8 і 10 років», - зазначила вона.

Як повідомляв ForUm, раніше Президент Віктор Янукович заявляв, що Україна успішно працює над диверсифікацією поставок вуглеводнів з метою забезпечення належного рівня забезпечення національної енергетичної безпеки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224