Україна отримає від Китаю 3 мільярди доларів кредиту на відновлення систем зрошення на півдні. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

« Для відновлення зрошення на півдні Україна отримає кредит від Китаю в обсязі три мільярди доларів. Половина цих коштів буде спрямована на закупівлю необхідного технічного обладнання та виробництва його в Україні . Інша частина надійде у вигляді коштів для проведення робіт у рамках цього інвестиційного проекту та поповнення оборотних коштів сільгоспвиробників», - повідомив Присяжнюк.

За його словами , в середині наступного року Україна почне реалізацію даного проекту. «Так, планується відновити постачання води із Каховського водоканалу. І на початковому етапі буде відновлено зрошення на 800 тисячах гектарів. І поступово зрошувана територія буде розширюватися. Адже на сьогоднішній день в Україні потрібно відновити зрошення 2,5 мільйона гектарів земель», - зазначив міністр.

Присяжнюк заявив, що сьогодні відповідне доручення від Кабінету Міністрів з розробки необхідного техніко-економічного обґрунтування вже отримало Державне агентство водного господарства.

Також міністр зазначив, що питання фінансового забезпечення цього інвестиційного проекту розглядалося у ході візиту української делегації до КНР у вересні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239