Національний банк України вже отримав постанову Кабінету Міністрів щодо казначейських векселів і напрацьовує механізми стосовно їхнього рефінансування та обслуговування. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, в ході «прямої лінії» в газеті «Комсомольская правда в Украине» заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова.

За її словами, на найближчому засіданні правління НБУ буде розглянуто питання внесення казначейських векселів в лінійку Нацбанку. «Казначейський вексель - це інструмент державний, він автоматично потрапляє в нашу лінійку і буде працювати. Ми будемо розглядати це питання на найближчому правлінні», - зазначила Щербакова.

При цьому вона сказала, що основними інструментами операцій з підтримання ліквідності є вся державна лінійка: ОВДП; векселі , гарантовані державою; облігації державних підприємств, що мають держгарантії; муніципальні папери і т.д.

Також , за словами Щербакової, казначейські векселі в електронному вигляді дозволять забезпечити оперативність їх обслуговування і зручність використання. «Ми живемо в XXI столітті і це розумно - рухатися по шляху розвитку електронних технологій. І це буде зручніше всім , не потрібно буде з паперами носитися, печатку ставити», - сказала вона.

Як повідомлялося, ВР схвалила реструктуризацію бюджетної заборгованості векселями.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

182