Механізм обмеження безготівкових розрахунків працює і не має негативного впливу на ринок.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявила у ході «прямої лінії» заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська.

«Ми проводили моніторинг, і немає з боку ринку якогось негативу», - сказала вона.

За словами заступника голови НБУ, немає складнощів і у використанні даного механізму, проте Нацбанк у найближчі дні опублікує додаткові роз'яснення на офіційному сайті.

«Я ще раз хочу акцентувати увагу на тому, що для банківської системи і для основної маси населення це звичайні операції і це треба нормально сприймати. Якщо є питання, то вони не завжди технологічні. Є питання такого, я б сказала, побоювання» , - зазначила Ричаківська.

Вона підкреслила, що безготівкові розрахунки - це також безпека для клієнтів.

«Я не думаю, що комфортно йти і в сумці нести 150 або 300 тис. або 1,5 мільйона - ми ж знаємо вартість квартир», - сказала банкір.

Крім того, за словами заступника голови НБУ, не варто шукати схеми обходу обмеження на готівкові розрахунки, оскільки вони діють на суму угоди, а проводити платежі по ній можна як одним траншем, так і кількома.

«Можна, якщо хтось хоче, і роками щодня по одній гривні платити», - пояснила вона.

Що стосується вартості послуги, Ричаківська зазначила, що в різних банках прийнятні комісії або ж фіксовані ціни в 300-500 грн за операцію.

За її словами, банкам також вигідно обслуговувати клієнтів, які здійснюють платіж понад 150 тич . грн, оскільки це додаткова ліквідність, а клієнти, поклавши кошти на депозит, нехай навіть на тиждень або місяць, отримують відсотки, які можуть покрити витрати за відкриття рахунку.

«НБУ не розглядав можливість зниження суми, за якою діють обмеження на безготівковій розрахунок», - уклала Ричаківська.

Нагадаємо, постанова Нацбанку «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» складається з двох пунктів, один з яких стосується бізнесу, інший - потенційних покупців квартир і дорогих авто.

Так, для бізнесу НБУ обмежив можливість розрахунків між собою готівкою не більше 10 тис. гривень протягом одного дня. Це обмеження стосується і підприємців , тому ті , хто отримує зарплату і належать до «спрощенців», тепер у разі перевищення десятитисячного порогу отримають її частинами.

Крім того, громадяни не зможуть розраховуватися готівкою за товари чи іншу покупку вартістю більше 150 тис. гривень протягом одного дня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1914