В опозиції розійшлися погляди щодо єдиного кандидата в президенти на виборах-2015. «УДАР» хоче вибрати єдиного кандидата в першому турі, «Батьківщина» і «Свобода» - проти. Про це пише «Комерсант- Україна» у статті «Не всі за одного».

Серед опозиційних партій знову непорозуміння. Політики фракції «УДАР» Віталія Кличка захотіли вибирати єдиного кандидата в першому турі виборів. «Батьківщина» і «Свобода» переконані , що потрібно дотримуватися старих планів і дозволити першому туру виборів визначити єдиного опозиційного претендента на пост Президента країни.

«УДАР» стоїть на тому, що має бути визначений єдиний кандидат у першому турі. Це вимога наших виборців, які на кожній зустрічі запитують: ви домовитеся між собою? Ви висунете ту людину від народу, яка переможе кандидата від влади?», - заявила народний депутат Ірина Геращенко в ефірі програми «Шустер Live».

В «УДАРі» пропонують вибрати єдиного кандидата через соціологічні опитування . Мовляв, починаючи з 2014 року будуть проводитися регулярні дослідження суспільних точок зору, які і покажуть до виборів 2015-го успішного претендента на пост глави держави, пише видання. Колеги-опозиціонери з інших об'єднань переконані, що потрібно дотримуватися старих домовленостей і вибирати кандидата у другому турі виборів.

«Я можу показати документ, підписаний всіма трьома керівниками опозиційних фракцій: Арсенієм Яценюком , Віталієм Кличком і Олегом Тягнибоком. У ньому чітко сказано, що для перемоги над режимом принципово важлива єдність опозиції, і єдиний кандидат від опозиції буде в другому турі», - пояснив нардеп від «Батьківщини» Турчинов.

Таку ж думку висловив раніше і лідер фракції Арсеній Яценюк. Свободівці солідарні з «Батьківщиною». Вони переконані , що говорити про єдиного кандидата в першому турі занадто рано.

« Ми визначилися зі своїм кандидатом у президенти! Це Олег Тягнибок. Зрозуміло, що наша кандидатура не влаштовує УДАР, але говорити про єдиного кандидата у президенти в першому турі можна, тільки якщо буде змінена виборча система!», - пояснив свободівець Ігор Мірошниченко.

Як раніше повідомлялося, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов заявив, що глава фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк вирішив відновити «Фронт Змін», щоб не допустити появи клону цього проекту і мати персональний майданчик на наступних парламентських виборах.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

160