Росія не змушує Україну зробити вибір на користь Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі, однак попереджає про наслідки асоціації республіки з Євросоюзом, заявив глава адміністрації Кремля Сергій Іванов.

«Ми поважаємо будь-який суверенний вибір будь-якої суверенної держави. Україна хоче зробити свій вибір, вона його практично зробила, ми цей вибір поважаємо», - сказав Іванов в інтерв'ю ЗМІ, повідомляє РІА «Новости».

«Які наслідки цього вибору? За оцінками наших експертів, у разі вступу в асоціативні члени Євросоюзу Україна втратить на торгівлі з Росією мінімум 12 мільярдів доларів на рік. Ми не змушуємо Україну змінити вектор свого розвитку, ми просто говоримо, що за «а» послідує «б». Це означатиме кінець залишкам української космічної та авіапромисловості, суднобудуванню, в атомній вже нічого не залишилося... Україна стане великим експортером сільгосппродукції, хоча в цьому я не впевнений, а от робочої сили - точно. Причому і в Євросоюз , і в Росію», - зазначив чиновник.

Як раніше повідомляв ForUm , прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що якщо буде підписано Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом, то особливий партнерський режим Києва і Москви закінчиться. «Нехай продають свою продукцію в Європу, нехай спробують продати», - заявив він.

18 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна не повинна протиставляти співпрацю на європейському напрямі і відносини з євразійською спільнотою.

Україна може приєднатися в середньому до 70 угод, які діють в Митному союзі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

363