Глави та представники десяти українських церков підтримали європейську інтеграцію України і закликали Росію поважати цей вибір, йдеться у тексті звернення українських церков і релігійних організацій з приводу дискусії про європейські цінності в Україні.

« Історично так склалося , що з давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У взаємозв'язку з Європою , її духовною , культурною, освітньою, правовою традицією будувалося наше громадське та державне життя», - сказано в заяві.

«На нашу думку , майбутнє України природно обумовлене нашими історичними коренями - бути незалежною державою у колі вільних європейських народів».

Сподіваємося , що російський народ і держава будуть визнавати і поважати право України як незалежної держави , вибирати свій шлях у майбутнє - так само , як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації.

Звернення підписали глава УПЦ МП Володимир, глава УПЦ КП Філарет, глава УГКЦ Святослав, глава Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн-баптистів В'ячеслав Нестерук, старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, голова комісії з питань відносин між державою і церквою Римо-Католицької церкви в Україні Петро Мальчук, єпископ Української лютеранської церкви В'ячеслав Горпинчук, єпископ Німецької євангелічно-лютеранської церкви України Уланд Шпалінгер, головний рабин Києва та України Об'єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх, а також глава Духовного управління мусульман України муфтій Ахмед Тамім.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив проект Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

30 серпня Президент України Віктор Янукович запевнив, що Україна виконає умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1103