Передача депозитарію Національного банку України функції обліку прав на муніципальні випуски сприяє зростанню на них попиту .

Про це в інтерв'ю «Коммерсант-Украина» розповіла директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку Олена Щербакова.

«Основний сегмент ринку формується за рахунок облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), і всі розуміють, що ці цінні папери обслуговуються у Нацбанку. Ми беремо під контроль муніципальні позики, щоб розвинути фондовий ринок і дати банкам більше можливості торгувати цими паперами. Цей ринок повинен пожвавитися . Муніципалітети повинні також випускати боргові папери . Це більш цивілізована форма позики, ніж кредит», - зазначила вона.

Відповідаючи на запитання , що зміниться після того, як облік прав на муніципальні папери вестиме НБУ, представник регулятора спрогнозувала збільшення попиту на них , а також швидкість обігу.

« Збільшиться попит і швидкість їх обігу. Ми спробуємо зробити ці папери більш привабливими для покупців. У нас є лінійка інструментів , під які ми надаємо рефінансування . Муніципальні облігації у нас були завжди, проте сам Нацбанк працює з ними епізодично», - додала Щербакова.

У зв'язку з цим вона заявила, що регулятор бачить усі підстави для посилення роботи з цими цінними паперами.

«Я вважаю , що після цього вони стануть більш привабливі для ринку», - сказала представник НБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

138