Президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради України проект закону щодо приєднання України до договору держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав про міждержавний розшук осіб .

Текст проекту закону опублікований на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту , оприлюдненій на сайті парламенту , приєднання до зазначеного Договору засвідчить послідовність ухвалення Україною рішень щодо налагодження співробітництва з іноземними партнерами в боротьбі зі злочинністю на міжнародному рівні.

Положення даного договору спрямовані на створення дієвого механізму співпраці правоохоронних органів держав-учасниць СНД у міждержавному розшуку осіб з метою прийняття ефективних заходів для захисту законних прав і свобод людини і громадянина.

У пояснювальній записці зазначається , що реалізація цього закону буде здійснюватися в межах відповідних бюджетних призначень , передбачених для органів державної влади України , які залучатимуться до реалізації Договору.

Зокрема , проведення заходів , передбачених положеннями Договору , здійснюватиметься за бюджетною програмою 1001050 «Забезпечення прав і свобод громадян , суспільства і держави від протиправних посягань , охорона громадського порядку».

Прийняття даного законопроекту створить правові підстави для набуття чинності зазначеного Договору , покаже прагнення України до поглиблення практичної взаємодії з правоохоронними органами держав-учасниць СНД і сприятиме зусиллям України в боротьбі зі злочинністю на національному та міжнародному рівнях.

Зазначений Договір підписано дев'ятьма державами - учасниками СНД (Азербайджанська Республіка, Республіка Вірменія , Республіка Білорусь , Республіка Казахстан , Киргизька Республіка , Республіка Молдова , Російська Федерація , Республіка Таджикистан , Республіка Узбекистан ) і набув чинності 24 серпня 2011 р. Для Республіки Білорусь , Киргизької Республіки , Республіки Узбекистан , 14 грудня 2011 р. - для Азербайджанської Республіки , 19 квітня 2012 р. - для Республіки Таджикистан , а 29 липня 2012 р. - для Республіки Молдова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196