На початку жовтня на сході і північному сході України очікується перший сніг. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

«Поточний тиждень не буде достатньо простий (​​з точки зору погодних умов). Почнеться тиждень з того, що над Чорним морем буде створений активний циклонний вихор, що зумовить дощі на півдні Одеської області», - повідомив він.

Крім того, згідно з прогнозами Укргідрометцентру, дощі очікуються в Миколаївській, Херсонській, Луганській, Запорізькій, Донецькій областях, а також в АРК.

Що стосується західних і центральних областей, то там, за словами Кульбіди, буде прохолодно і без опадів.

«Очікується температура повітря вночі від 1-7 градусів тепла із заморозками на ґрунті. З 3-5 жовтня на сході і північному сході може випадати навіть мокрий сніг, переважно в нічний період», - повідомив Кульбіда.

Крім того він зазначив, що в більшій частині території України опалення включать вже на цьому тижні у зв'язку зі значним зниженням температури. «Опалювальний сезон, згідно з нормативами, повинен настати, коли середньодобова температура нижче 8 градусів тепла протягом трьох днів», - заявив Кульбіда.

«Таке зниження ми будемо спостерігати вже на цьому тижні в 20 областях України, виключаючи південні регіони. Тому є всі підстави для початку опалювального сезону. Але місцева влада буде на свій розсуд приймати рішення про початок опалювального сезону. Тому не можна залишати без тепла в таких умовах в першу чергу дитячі садки і лікарні», - зазначив синоптик.

Катерина Сухоплещенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

251