Україна і Китай домовилися про розширення торгівлі сільгосппродукцією.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк за результатами робочої поїздки до КНР.

Він повідомив, що вже найближчим часом Україна завершить підготовку документації і почне поставки ячменю і сої в Китай. З наступного ж року планується почати експорт пшениці та ріпаку. А для того щоб підготувати до постачання до Піднебесної ще тваринницьку продукцію, вітчизняні підприємства незабаром відвідають китайські фахівці.

«За останні роки китайсько-українське співробітництво в сільському господарстві отримало стабільний розвиток і досягло позитивних результатів. Дві країни у сфері сільського господарства мають високий рівень взаємодоповнюваності і величезний потенціал співпраці», - заявив міністр.

Присяжнюк зазначив, що значні результати були досягнуті в ході засідання підкомісії з питань сільського господарства китайсько-української міжурядової комісії зі співробітництва. Так, китайська та українська сторони домовилися про розширення торгівлі.

«На засіданні відбулося парафування фітосанітарних протоколів на експорт сої та ячменю на ринок КНР. Також досягнуто домовленості про початок узгодження документації на експорт пшениці і рапсу в 2014 році. У перспективі цей список може бути розширений за рахунок шроту», - сказав він.

Також міністр повідомив, що незабаром в Україну прибудуть китайські фахівці для здійснення ветеринарного контролю та перевірки підприємств, що виробляють тваринницьку продукцію. Після підготовки та узгодження обома сторонами необхідних документів почнеться експорт цієї продукції на ринок КНР.

За словами Присяжнюка, Україна зацікавлена ​​у залученні китайських інвестицій, які дозволять модернізувати виробничі потужності аграрного сектора і побудувати логістичну інфраструктуру.

«Сьогодні Китай відкриває українській економіці нові можливості. Інвестиційний потенціал Китаю на сьогоднішній день є найбільшим у світі. Тому Україна зацікавлена ​​в реалізації спільних масштабних проектів в аграрному секторі», - підсумував міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175