До кінця року курс гривні по відношенню до долара залишиться стабільним - на рівні 8,1-8,3 грн за 1 долар. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході брифінгу на тему «Тенденції та прогнози розвитку фінансових ринків України» повідомив фінансовий аналітик компанії «Альпарі» Олександр Михайленко.

«Думаю, що до кінця поточного року можна розглядати як коридор (показники. - Ред.) 8,1-8,3 по національній валюті», - сказав експерт.

Він підкреслив, що курс гривні по відношенню до долара буде займати стабільні позиції.

«Останній рік показав, що НБУ займає вкрай агресивну позицію в контексті стримування зниження курсу національної валюти. Тобто стримує це зниження будь-якими діями: і раціональними, з точки зору довгострокових цілей, і не дуже раціональними. Відповідно, можна зробити висновок, що, незважаючи на можливе збільшення дефіциту торговельного балансу в разі укладення Угоди про асоціацію (з ЄС . - Ред.), курс все одно може перебувати на більш-менш адекватних відмітках і високої волатильності ми з вами не побачимо. Як не побачили її протягом минулого року, незважаючи на дефолтні та девальваційні очікування, які були восени 2012 року», - сказав експерт.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський заявив, що Міністерство фінансів України враховує необхідність підтримки курсової стабільності гривні при роботі над проектом держбюджету на 2014 рік.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190