Фестиваль «Сучасна кераміка в урбаністичному просторі» зібрав провідних вітчизняних художників-керамістів уперше за останні 20 років. Про це заявила куратор фестивалю Олеся Дворак-Галік, відкриваючи 26 вересня виставку на будівельному майданчику колишньої швейної фабрики «Юність» біля Андріївського узвозу в столиці.
 

«В Україні щорічно проходять бієнале живописи, бієнале скульптури. А ось фестиваль, який зібрав усіх провідних вітчизняних художників-керамістів, проводиться вперше за останні два десятиліття. Керамічні заводи давно закрилися, майстри виставляють свої авторські роботи тільки на невеликих локальних симпозіумах, наприклад, в Опішні. Загального ж національного виставкового майданчика, наприклад щорічного «Скло і кераміка на траві» у Санкт-Петербурзі, у нас до сьогодні не проводилося», - зазначила куратор.

Більше сорока учасників фестивалю сучасної кераміки представляють Запоріжжя, Львів, Луцьк, Полтаву, Черкаси, Ужгород, Конотоп. Разом з киянами Неллі Ісуповою, Наталією Колпаковою, Марком Галенком, Єгором Зігурою свої роботи представили Влентінс Петько, Діна Міліга, Каспарс Гайдукс з Риги та Вероніка Любчич з Мінська. Скульптури, садово-паркові прикраси, елементи інтер'єру та екстер'єру органічно вписалися в унікальний урбаністичний фон будівельного майданчика.
 

«Ці роботи виключно авторські. Їх відразу ж відрізниш від тиражованих тисячами копій китайських сувенірів, якими сьогодні забиті полиці керамічних салонів», - підкреслила Дворак-Галік.

Фестиваль триватиме до неділі, 29 вересня. Разом з ним фінішує і проект творчих ініціатив «Літо на Юності». Починаючи з серпня, арт-простір під відкритим небом на будівельному майданчику прийняв виставку юних скульпторів і художників «Самі», фестиваль арт-терапії групи «Overgound - K» і семінари Спілки ініціативної молоді.
 
«Проект «Літо на Юності» викликав великий інтерес серед експертів і киян. Для нас це є ще одним доказом того, що в суспільстві є запит на новий майданчик для реалізації національного культурного потенціалу. Таким простором має всі шанси стати культурний центр, який буде побудований нашою компанією на місці колишньої фабрики «Юність», - говорить Антон Гливинський, директор по зв'язках з громадськістю та комунікацій компанії «ЕСТА Холдинг».
 

Як повідомлялося, на частині ділянки колишньої швейної фабрики «Юність» компанія «ЕСТА Холдинг», що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, має намір побудувати культурний простір. Роботи будуть проводитися під контролем київської громадськості.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

696