Найбільша в Японії енергетична компанія «Токіо електрик пауер» (ТЕПКО) прийняла рішення виділити додатково 1 трлн ієн (10,1 млрд доларів) на очищення об'єктів і території аварійної АЕС «Фукусіма-1».

Про це заявив у ході слухань у парламенті президент корпорації Наомі Хіросе.

У першу чергу ці кошти будуть спрямовані на дезактивацію величезних обсягів радіоактивної води, які накопичилися на станції. Сьогодні, зокрема , почалася пробна робота однієї із трьох ліній змонтованої там нової системи очищення , повідомляє «ИТАР-ТАСС».

З її допомогою вся радіоактивна вода повинна бути дезактивована до кінця березня 2015 року. Нова система очищає її майже від 70 видів радіоактивних речовин, за винятком тритію. Цей ізотоп водню вважається відносно безпечним для людини, оскільки має вкрай слабке бета-випромінювання, яке не накопичується в організмі і легко вимивається .

На слуханнях у парламенті президент ТЕПКО повторив, що ситуація з водою на «Фукусімі-1» перебуває під контролем. Однак він визнав , що її незначні витоки тривають. За словами президента , осередки радіоактивності є тільки у блокованому технічному порту станції. За його межами , як стверджував Хіросе , зафіксоване лише вкрай незначне підвищення фону, що не перевищує допустимих норм .

Загальні витрати ТЕПКО , пов'язані з аварією на АЕС «Фукусіма-1», обчислюються трильйонами ієн . Солідну частину цієї суми становлять виплати за претензіями від жителів країни, які постраждали від інциденту, що ще належить здійснити столичній енергокомпанії. Тільки ці витрати оцінюються приблизно в 4,5 трлн ієн (понад 45 млрд доларів).

Нагадаємо, морепродукти , виловлені рибалками японської префектури Фукусіма, після перевірок на радіоактивність надійшли в місцеві магазини .

Як повідомлялося, фахівці, які працюють на аварійній японській АЕС «Фукусіма-1», будують стіну в морі за 5 метрів від берегової лінії, щоб повністю запобігти поширенню радіоактивних речовин навіть у межах технічного порту станції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144