Сьогодні , 26 вересня, Кабінет Міністрів розглянув проект закону , згідно з яким пропонується посилити державний контроль за обігом продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною, повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

Документ повинен забезпечувати відповідність вітчизняного законодавства у сфері поводження з відходами тваринного походження вимогам міжнародного законодавства. Основною його метою є проведення комплексу взаємопов'язаних заходів щодо поводження з побічними продуктами тваринного походження. Ним визначено також і основні вимоги для зменшення ризиків для здоров'я людей і тварин, які можуть виникнути через побічні продукти тваринного походження на різних етапах їхньої обробки.

«Прийняття закону сприятиме створенню ефективної системи поводження з побічними продуктами тваринного походження в Україні. У країні посилиться контроль над даними продуктами. Зокрема, він забезпечить недопущення поширення багатьох збудників інфекційних захворювань людей і тварин. Крім того, документ визначає обов'язки і права операторів ринку у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження», - наголошується у повідомленні.

Раніше інспектори Генерального директорату Єврокомісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів (САНКО) заявили, що жоден харчовий продукт не потрапить до країн Єврозони без прийнятих в Україні відповідних законів. Слід також зазначити, що законопроект належить до пріоритетних сфер, у яких здійснюється адаптація українського законодавства до законів Європейського Союзу.

Нагадаємо, Євросоюз уже включив Україну до переліку країн, які мають підтверджені плани державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів за низкою продуктів тваринного походження. При цьому на сьогодні Україна має можливість здійснювати експорт до країн-членів ЄС таких продуктів, як морська риба, бджолиний мед, яйця і м'ясо птиці.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

298