Відновлення економіки Євросоюзу не за горами: єврозона знову ввійшла у фазу зростання . Про це професор економіки Пауль де Грауве заявив на економічній конференції в м.Ессені (Німеччина), передає кореспондент ForUm'у.

«Ця фаза прийшла на зміну най тривалішій в історії ЄС рецесії , яка стала результатом боргів і кризи банківського сектора і ледь не призвела до розвалу валютного блоку. Уряди європейських країн повинні прискорити виконання раніше поставлених завдань, насамперед, щодо створення повноцінного банківського союзу, адже розслаблятися ще рано, самозаспокоєність була б небезпечною», - сказав економіст.

Він підкреслив , що один із головних ризиків для стабілізації перебуває у політичній площині: «Потрібно , щоб політичні лідери не відступили від зобов'язань в області фінансових та економічних реформ. Шляху назад немає , і ми не зможемо жити по-старому», - зазначив він.

За його інформацією , у ІІ кварталі ВВП єврозони зріс на 0,3% порівняно з І кварталом вперше за 1,5 роки. «Серед різних країн зростання розподілене нерівномірно. Основним його джерелом виступили ключові економіки - Німеччина і Франція , які виросли відповідно на 0,7% і 0,5%. Також високі темпи збільшення продемонстрували Фінляндія (0,7%) і Португалія (1,1%). Остання контрастує з іншими економіками європериферії , такими як Іспанія та Італія, що просіли на 0,1% і 0,2% а також з триваючою рецесією в Нідерландах (-0.2%)», - повідомив аналітик.

Він додав , що головна причина відновлення зростання - рішучі дії Європейського центрального банку . «Обіцянка його голови Маріо Драгі приступити до закупівель державних облігацій проблемних країн (якщо останні виявляться відрізаними від ринкового фінансування заборонно високими процентними ставками) усунуло фактор фінансових потрясінь , які відбувалися в Європі з частотою в півроку і завдавали величезної шкоди економіці. Початок економічного відновлення - позитивний знак не тільки для ЄС , але і для його сусідів», - резюмував фахівець.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

188