Міністерство доходів і зборів України провело інвентаризацію заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість та розрахунок прогнозних показників сум податку за податковими деклараціями , які будуть представлені до 1 листопада 2013 року, повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів .

За підрахунками сума ПДВ , яка може бути відшкодована фінансовими казначейськими векселями , становить близько 12 млрд гривень.

Відшкодування ПДВ з бюджету фінансовими казначейськими векселями , зазначають фахівці Міндоходів, здійснюватиметься тільки після затвердження Кабінетом Міністрів України граничної суми відшкодування. Крім того, отримати відшкодування векселями платники зможуть тільки після подачі заяв про обрання такого способу відшкодування.

Нагадаємо, що відтепер платники ПДВ можуть за власним бажанням отримати бюджетне відшкодування ПДВ у вигляді фінансового векселя. Відповідна норма передбачена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів». Фінансові казначейські векселі мають термін обігу 5 років і прибутковість 5%.

Всього за вісім місяців поточного року платникам податків відшкодовано 36,9 млрд грн податку на додану вартість . У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг відшкодування виріс на 19% , або на 5,8 млрд гривень.

Як раніше повідомляв ForUm , 4 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» , який дозволяє реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.

4 липня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2847 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення процедури з фінансовими векселями)».

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко впевнений , що прийнятий Верховною Радою закон про векселі дасть додатковий стимул до розвитку підприємств .

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
1851 грн.
322