Під час переговорів з представниками китайських урядових і фінансових структур йшлося про розширення обсягів фінансування аграрного сектора , розвитку портової інфраструктури , а також про співпрацю у виробничій сфері (зокрема, у літакобудуванні та космічній галузі). Про це розповів журналістам перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов, підбиваючи попередні підсумки свого візиту до Китаю, який проходить з 23 по 27 вересня.

«Ми хотіли б збільшити кредит , який ми отримали в минулому році від китайської сторони на розвиток сільськогосподарського сектору. Ми маємо намір не тільки організувати вирощування продукції , а й високий рівень її експорту , організація роботи портів в нашій країні - ми отримаємо можливість не тільки вирощувати , а й експортувати. Сьогодні у нас немає можливості експортувати все, що ми вирощуємо в тих обсягах , в яких нам хотілося б», - розповів перший Арбузов.

У той же час він висловив упевненість , що Україні вдасться збільшити обсяги експорту в цю країну, щоб вирівняти сальдо двосторонньої торгівлі між Україною і Китаєм.

«Якщо будуть реалізовані проекти у ключових галузях для співпраці , Україні вдасться поліпшити сальдо торгівлі з Китаєм , звівши його до нуля. Нам потрібно організувати роботу так , щоб імпорт з Китаю не перевищував обсяги нашого експорту в цю країну», - заявив перший віце-прем'єр.

Арбузов нагадав , що Україна і Китай мають великий перелік спільних проектів у багатьох галузях.

«Стратегічні напрями - сільське господарство , літакобудування , космічна галузь , наука , культура , медицина . Про кожен з них йшлося», - сказав перший віце-прем'єр.

Нагадаємо, 23-27 вересня поточного року в Китаї знаходиться урядова делегація України , яку очолює перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. На міжурядових переговорах мова йде про розвиток торговельно-економічних та політичних відносин , співробітництво в науково-технічній, космічній , військовій, сільськогосподарській, культурній та освітній сферах.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172