Банківська громадськість підтримує рішення Національного банку України про зміну порядку зарахування коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб . Про це , як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив член Комітету Незалежної асоціації банків України (НАБУ) з питань регуляторної політики та нагляду Руслан Тропотяга.

«Комерційні банки працюють з клієнтами , і клієнти розуміють політику , ажіотажу ми не спостерігаємо . Думаю , що ці зміни будуть позитивними в рамках політики НБУ. Банківська громадськість їх підтримує», - заявив він.

Тропотяга також додав , що дане рішення було очікуваним і стало продовженням послідовної політики Нацбанку.

У свою чергу, член правління ПУАТ «Фідобанк», член комітету НАБУ з питань грошово-кредитної політики та валютного регулювання Олександр Соболєв вважає, що відповідне рішення НБУ було еволюційним.

«Абсолютно еволюційне рішення НБУ, нічого надприродного не сталося, ніхто не зазіхає на свободу громадян. На сьогоднішній день чітко прописаний регламент. Банки з боку НБУ обмежені у будь-якому трактуванні щодо того , за яким курсом прораховувати надходження і в які терміни робити це», - заявив він.

Фінансист підкреслив , що власнику коштів буде зарахований саме той еквівалент , який на сьогоднішній день є ринковим. «Якщо зробити зріз із валютообмінних операцій , то курс , встановлений на купівлю готівкових доларів , становить 8,17 , на продаж - 8,19 . Міжбанківський ринок перебуває на рівні 8,18 . Цією постановою визначено саме міжбанківський валютний ринок як місце для проведення продажу даних надходжень», - наголосив Соболєв.

Як раніше повідомляв ForUm, Національний банк України змінив порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144