Прем'єр-міністр України Микола Азаров просить українців не запасатися картоплею за завищеною ціною. Як передає кореспондент ForUm'у, про це він заявив, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

«Урожай повністю дозволяє забезпечити потребу населення, не допустити підвищення цін на споживчому ринку і забезпечити рентабельність виробництва. Ми можемо запевнити наших людей: картоплі у нас в країні більш ніж достатньо. Не треба піддаватися різним штучним ажіотажам і закуповувати картоплю на зиму за завищеними цінами. Це принесе вам тільки втрати», - заявив Азаров.

Також прем'єр доручив перевірити факти подорожчання. «Дійсно, є випадки підвищення цін на продукцію, яку переважно реалізують дрібні посередники і товаровиробники. Наприклад, минулого тижня ціна на картоплю в Києві становила 4,2-5,3 гривні за кілограм, а вже після повідомлень в ЗМІ і припущень щодо неврожаю ціна на окремих ринках підвищилася до 6-8 гривень. Такі випадки за останній тиждень також помічені і в Житомирській, Львівській, Кіровоградській областях», - зазначив він.

На думку прем'єра, це свідчить про те, що місцеві органи виконавчої влади незадовільно виконують функцію контролю за формуванням цін на овочі та картоплю.

«Станом на 1 вересня, до початку «дощового періоду», картоплі було зібрано на 70% площ, що на 11 тисяч гектарів більше, ніж на аналогічну дату попереднього року. Урожай вже становить близько 15 млн тонн, або на 574 тисячі тонн більше, ніж у попередньому році. Зараз картоплі вже зібрано майже 20 мільйонів тонн, а валовий збір прогнозується в обсязі 22 мільйонів, що майже на рівні минулого року. При тому, що на споживання населенням потрібно на рік 6,3-6,5 мільйона, на насіння - близько 6 мільйонів тонн. Тобто ми маємо приблизно два річні запаси картоплі» , - запевнив Азаров.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

258