Китайські компанії мають намір розвивати в Україні портові та зернові термінали, сонячну і відновну енергетику. Про це розповіли китайські бізнесмени телеканалу БТБ.

Так, коментуючи роботу з українською компанією над проектом щодо вироблення 100 тисяч мегават вітрової енергії, президент китайської компанії Hydrochina Хуан Хе висловив задоволення від співпраці з українськими колегами.

«Ми ведемо тісні переговори з партнерами про надання коштів на фінансування цього проекту, зокрема, обговорюємо це з Державним банком розвитку Китаю. Проект передбачає 15% коштів української компанії і 85% китайських інвестицій», - сказав він.

У свою чергу президент китайської компанії CNBM Яо Янь повідомив про підписаний з українською компанією «Грінтек Енержі», що працює у сфері сонячної енергетики, спільний проект.

«У процесі узгодження проекту ми отримали велику підтримку українського уряду. І я сподіваюся, що вона продовжиться, коли ми будемо працювати в Україні. Особливо це стосується захисту прав інвесторів, тому що ми маємо намір ще більше співпрацювати з вашою державою», - розповів підприємець.

Фінансовий директор китайської компанії Cosco Group, яка висловила намір побудувати в Україні портові та зернові термінали, Сунь Юеін відмітив високий рівень співпраці з Українською зерновою корпорацією, а також українським урядом.

Нагадаємо, що 23-27 вересня в Китаї знаходиться урядова делегація на чолі з першим віце-прем'єр-міністром Сергієм Арбузовим.

У рамках офіційного візиту до КНР Президента України Віктора Януковича у грудні цього року заплановано підписання Програми стратегічного партнерства України і Китаю.

За I півріччя цього року за рівнем зростання експорту України в інші країни Китай став лідером. У I півріччі експорт української продукції до Піднебесної зріс більш ніж на 60% у порівнянні з тим же періодом минулого року і склав 1,39 млрд доларів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

150