Екс-міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко вважає, що прийдешній опалювальний сезон пройде в Києві спокійно і без довгих відключень тепла або гарячої води. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив у ході прес-конференції.

«Зиму ми з вами спокійно переживемо. Зараз вже починається передвиборча кампанія, і всі чиновники прекрасно розуміють свою особисту відповідальність за виникнення НП. Я думаю, що всі сили кинуть на те, щоб ми цю зиму перезимували», - сказав Кучеренко.

На його думку, головною проблемою опалювального сезону 2013-2014 р. стане навіть не технічний стан тепломереж, які на 60% зношені, а борги підприємств теплокомуненерго перед НАК «Нафтогаз», які становлять близько 17 млрд грн.

«Тарифна проблема, звичайно, теж продовжує існувати. І хоча цього року, я думаю, підвищень тарифів не буде, але кожна наступна зима буде обходитися державі все дорожче і дорожче», - заявив екс-міністр, пояснивши , що борг через різницю тарифів зростатиме щорічно.

При цьому він додав, що основна причина нинішніх тарифів на тепло - це занадто висока ціна на російський газ. «Ціна цього газу становить дві третини собівартості тарифу на тепло. У решті третини можна знайти якісь завищені показники, але не це формує ціну на тепло в наших будинках. Тому головне для всіх питання - це яку ціну на газ закладає НАК «Нафтогаз» в розрахунки на наступний рік», - поставив риторичне запитання Кучеренко.

Також він зазначив, що Верховній Раді варто затвердити давно існуючий законопроект, який визначає, що 20 млрд українського газу повинні йти, в першу чергу, на опалення будинків, а залишки можна надавати підприємствам.

Як повідомляв ForUm, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник заявив, що опалювальний сезон розпочнеться без ексцесів.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявляв, що опалювальний сезон буде розпочато своєчасно, газу у сховищах вистачає.

Тетяна Григор’єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

187