Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов у ​​ рамках робочого візиту до КНР сьогодні , 25 вересня, провів зустріч з членом Постійного комітету політбюро ЦК КПК Лю Юньшанем . Сторони обговорили актуальні питання українсько-китайського співробітництва в політичній, торговельно-економічній, науково-технічній та гуманітарній сферах.

Арбузов відзначив суттєву активізацію всього комплексу відносин в останні кілька років. «Завдяки спільним зусиллям сьогодні закладено міцний фундамент і створено необхідні передумови для подальшого розвитку напрямків українсько-китайського стратегічного партнерства», - заявив він.

За словами першого віце-прем'єра, Президент і уряд України приділяють особливу увагу розвитку зовнішньоекономічних зв'язків з Китаєм. «Результати торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між нашими країнами свідчать про стабільність і взаємну вигоду українсько-китайських відносин», - додав чиновник.

Арбузов підтвердив зацікавленість України у залученні потужного інвестиційного потенціалу та новітніх виробничих технологій Китаю. «Також ми розраховуємо на широкий доступ українських товарів, послуг та технологій на обширний китайський ринок», - підкреслив він.

У ході зустрічі перший віце-прем'єр також відзначив позитивну динаміку розвитку українсько-китайських гуманітарних відносин: «Все більше українських студентів хочуть вчитися у китайських ВНЗ. За останні три роки їхня кількість зросла більш ніж у два рази».

Говорячи про активну співпрацю у сфері освіти, Арбузов високо оцінив позитивний досвід проведення першого засідання профільної Підкомісії зі співробітництва у сфері освіти в 2012 році і підписання оновленої міжвідомчої угоди, яка дозволить збільшити кількість взаємних стипендій для студентів у чотири рази.

Крім того , Арбузов звернув увагу члена Постійного комітету політбюро на величезне зростання інтересу до Китаю, вивчення китайської мови та літератури в Україні. У цьому зв'язку він відзначив відкриття вже п'ятого Інституту Конфуція в Україні на базі Київського національного лінгвістичного університету» , яке урочисто пройшло на початку вересня під час візиту Лю Юньшаня в Україну. Член постійного комітету з теплотою і задоволенням відгукнувся про результати свого візиту і висловив сподівання на продовження активних політичних контактів.

Нагадаємо, 24-27 вересня в Китайській Народній Республіці перебуває з робочим візитом урядова делегація на чолі з першим віце-прем'єр-міністром України Сергієм Арбузовим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

98