Міністерство соціальної політики України підготувало законопроект щодо врегулювання пенсійного забезпечення українців, які виїхали за кордон на постійне місце проживання. Як повідомляє прес-служба міністерства, про це повідомила профільний міністр Наталія Королевська під час зустрічі з представниками української громади США у Нью-Йорку, де вона перебуває у рамках участі в засіданнях 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.

« Мінсоцполітики внесло пропозиції щодо врегулювання питання виплати пенсій особам, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон до країн, з якими не укладено міжнародні договори у частині пенсійного забезпечення. Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо осіб, які виїхали на постійне місце проживання за кордон» зараз перебуває на узгодженні в інших центральних органах виконавчої влади», - сказала вона.

«Переконана, що це несправедливо, коли людина не може отримати чесно зароблену пенсію тільки тому, що з тих чи інших причин змушена була виїхати з країни. Ми подолаємо цю несправедливість», - зазначила вона.

Королевська пояснила, що відповідно до статті 51 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» під час перебування за кордоном пенсія виплачується тільки у тому разі, якщо це передбачено відповідними міжнародними договорами. Проте дана норма була визнана Конституційним судом неконституційною. «Тому, щоб врегулювати ситуацію, яка склалася, і був розроблений відповідний законопроект. У разі його схвалення Верховною Радою громадяни, які виїхали на постійне проживання в держави, з якими не підписані відповідні договори, будуть отримувати зароблену в Україні пенсію», - сказала міністр.

Разом з тим представники української громади порушили питання про укладення двосторонньої угоди між Україною та США з питань пенсійного забезпечення. У відповідь Королевська зазначила, що пропозиція щодо проведення переговорів на цю тему була направлена через МЗС на початку цього місяця, і зараз українська сторона очікує відповіді США.

Нагадаємо, в даний час Україна уклала міжнародні договори з питань пенсійного забезпечення з 21 країною, із них з 14 - за територіальним принципом (країни СНД), з іншими - за пропорційним ( Іспанія, Португалія, Польща, Естонія та інші). Договір з США не укладався.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221