Американська влада не сумнівається в тому, що режим Башара Асада застосував хімічну зброю 21 серпня проти мирних громадян.

Про це заявив сьогодні президент США Барак Обама під час засідання Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє «ИТАР- ТАСС».

« Більш ніж достатньо доказів, що режим Асада використовував хімічну зброю 21 серпня», - сказав Обама.

За оцінкою глави Білого Дому, сирійський конфлікт перетворився на повномасштабну громадянську війну, проте прихильники президента Асада захищають його злочини, посилаючись на принципи суверенітету.

«Ситуація у Сирії, рухаючись по спіралі вниз, перетворилася на громадянську війну, а мирний процес у Сирії - мертвонароджений», - заявив також президент США.

Обама додав, що США готові до прямих дій у відповідь на загрозу своїй національній безпеці з боку терористів і не допустять використання будь-ким зброї масового знищення.

Як раніше повідомляв ForUm , на початку осені президент США Барак Обама у щотижневому телезверненні запевнив американців , що військова операція, яка готується проти Сирії, відповідає національним інтересам США і не стане «новим Іраком чи Афганістаном».

Переговори між Росією і США щодо конфлікту в Сирії не йдуть гладко, і Москва стурбована , що домовленість про хімічну зброю , можливо , лише на час затримає військовий удар США. Про це сьогодні, 24 вересня , заявив у парламенті заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

Російсько-американські домовленості передбачають політичне вирішення конфлікту у Сирії, про застосування сили і автоматичні санкції мова не йде, а хімзброя повинна бути знищена у найкоротші терміни.

Сирія приєдналася до Конвенції ООН про заборону хімічної зброї.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

555