Приблизно 300 громадян України продовжують перебувати на території Сирії, охопленої громадянською війною.

Про це в ході брифінгу в Києві повідомив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, передає «Укрінформ».

«На даний момент у Сирії продовжує перебувати орієнтовно 300 громадян України», - сказав Перебийніс.

Дипломат зазначив, що у зв'язку з розвитком подій у Сирії Міністерством закордонних справ неодноразово поширювалася рекомендація громадянам України залишити територію цієї країни. Тим, хто потребує допомоги у виїзді з цієї країни, звертатися в наші дипустанови у Сирії та Лівані .

За словами Перебийноса, з 2011 року до нинішнього часу МЗС забезпечив повернення в Україну 756 наших співвітчизників. Всього на даний момент відбулося близько 20 етапів евакуаційних заходів. Більшість із яких здійснювалася із території Лівану з подальшим відправленням громадян України на Батьківщину регулярним рейсом за маршрутом Бейрут -Київ. Витрати на транспортування забезпечувалися МЗС.

Крім того , повідомив дипломат , евакуація проводилася і з залученням коштів причетних міністерств і відомств України , а також іноземних партнерів. Так , літаками міністерства з надзвичайних справ Російської Федерації було евакуйовано 107 громадян України. А за сприяння Міжнародної організації з міграції із Сирії було вивезено 139 українців. У той же час українською стороною також було надано допомогу щодо евакуації із Сирії ще 58 іноземцям (17 громадянам Польщі, 7 - Білорусі та 34 сирійцям) .

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

243