Угорщина підтримує євроінтеграційний рух України і готова надати максимальну підтримку в процесі підготовки до Вільнюського саміту і підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим сьогодні в Києві , повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну.

Шем'єн запевнив Азарова, що Україна може повністю розраховувати на підтримку Угорщини . «Угорщина абсолютно і постійно підтримує європейський рух України в напрямі євроінтеграції. Ми також підтримаємо Україну на саміті у Вільнюсі» , - заявив віце-прем'єр-міністр Угорщини .

У свою чергу, глава українського уряду подякував угорським колегам за цю позицію: «Нам надзвичайно приємно відзначити послідовну і принципову позицію угорської сторони щодо підтримки України у цьому процесі. Ця підтримка для нас дуже важлива, і ми високо цінуємо дружнє сприяння Угорщини».
Говорячи про співпрацю між країнами , Азаров відзначив зацікавленість України у її подальшому розвитку .

Зокрема , за його словами , Україна готова розвивати співпрацю з Угорщиною в рамках регіональних ініціатив. «Ми , звичайно , підтримуємо розвиток співробітництва в рамках регіональних ініціатив , таких як Центральноєвропейська ініціатива , Вишеградська четвірка або низки інших ініціатив, у яких активним учасником є ​​ угорська сторона», - зазначив Азаров.

Також глава уряду підкреслив необхідність комплексного розвитку пунктів пропуску для автомобільного сполучення через українсько-угорський держкордон .

Крім того , Україна запропонувала угорській стороні розглянути можливість скасування консульських зборів за оформлення візи. Глава уряду нагадав , що Україна в односторонньому порядку ще в 2005 році ввела безвізовий режим для громадян ЄС.

«Є кілька інших питань , які доцільно було б обговорити , наприклад , в рамках чергового засідання українсько-угорської міжурядової комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва», - зазначив Азаров.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216