Словаччина не відкриє реверсний потік газу в Україну, не маючи попередніх домовленостей про такий реверс з постачальником газу - російським «Газпромом».

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, повідомив журналістам глава Представництва ЄС в Україні Ян Томбіньський.

«Словаччина не має повної ясності і можливості для відкриття реверсного потоку в Україну без домовленостей з «Газпромом», який постачає цей газ», - сказав Томбінський.

При цьому він зазначив, що узгодити реверс необхідно з усіма учасниками процесу. «З боку цього є Росія та Словаччина. Необхідно це з ними узгодити», - підкреслив європолітик.

Як раніше повідомляв ForUm, засідання Європейської комісії щодо вирішення питання відкриття реверсного маршруту газопостачання зі Словаччини в Україну відбудеться сьогодні, 24 вересня.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров завив, що ЄС зацікавлений у тому, щоб Україна стала європейським газоенергетична хабом.

За його словами, розвиток мереж українських сховищ газу, модернізація ГТС може зіграти ключову роль у стратегічній стабільності європейського ринку.
Азаров зазначив, що йому сподобалася заява єврокомісара з розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле про те, що Україна може стати енергетичним хабом Європи.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

391