Україна зможе відмовитися від закупівлі російського газу тільки через 3-5 років. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив заступник голови НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.

Він зазначив, що Україна не зможе відмовитися від постачань газу з РФ вже наступного року. «Тільки до кінця 2015 року, якщо ми зуміємо реалізувати всі наші плани щодо власного видобутку газу, використовуючи сушу, шельф Чорного та Азовського морів, а також нетрадиційні джерела, ми зможемо вийти на рівень забезпечення до 70%. Залишається ще 30%» , - заявив Чупрун.

Він також підкреслив, що для реалізації планів щодо досягнення енергонезалежності необхідно, як мінімум 3-5 років. «І то ми не орієнтуємося на це. Ми орієнтуємося на те, щоб була справедливість і об'єктивність підходу до економіки нашої держави. І все робимо для того, щоб можна було вирішити мирним шляхом за столом переговорів з росіянами питання, що стосуються ціни на газ. Не треба нам диктувати умови, які не відповідають інтересам нашої держави, і щоб ми перестрибували через себе, такого не буде», - заявив чиновник.

У той же час Чупрун додав, що ціни на російський газ є стимулом для України.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна реанімує свої старі родовища газу і через два-три роки вийде на самозабезпечення блакитним паливом.

Україна за підсумками 2013 р. має намір збільшити обсяг закупівлі газу в Європі до 2 мільярдів кубометрів за ціною, яка нижча від ціни на газ, що закупляється в Росії.

Варто зазначити, що обсяг імпорту природного газу з Польщі та Угорщини в Україну у січні-серпні поточного року склав 1,1 млрд куб. м при прогнозному обсязі імпорту з Європи, який розрахований Міністерством енергетики та вугільної промисловості України в цілому по року, - в 2,5 млрд куб м.

НАК «Нафтогаз України» та німецька енергетична компанія RWE 5 вересня підписали нову угоду.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266